Читать онлайн “Терези” «Анна Хома»

  • 01.02
  • 0
  • 0
фото

Страница 1

Терези
Анна Хома


Олеся прокидаеться зранку у ваннiй кiмнатi на пiдлозi в калюжi води. Дiвчина не пам’ятае, що сталося. Їi мучать нiчнi кошмари, в яких вона тiкае вiд страхiтливих монстрiв у лiсi.

Студент п’ятого курсу медунiверситету Максим приходить працевлаштовуватися на фармацевтичну фiрму «Конвалiя» i дiзнаеться, що вранцi на складi знайшли повiшеним керiвника змiни Олексiя, його колишнього найкращого друга. Максим не вiрить у самогубство Олексiя й починае власне розслiдування, не пiдозрюючи, до яких моторошних вiдкриттiв воно приведе.

Яка таемниця пов’язуе цих людей? Чому Максим панiчно боiться лiсу i вiд кого тiкае у снах Олеся





Анна Хома

Терези




Ця iсторiя вигадана. Будь-якi збiги з реальними людьми чи подiями випадковi


Моi коханi, милi вороги!

    Лiна Костенко

Усi ми прагнемо любовi,
Чи юнi, чи немолодi…

    Вадим Крищенко

І тодi… тобi дасться можливiсть
вернути радiсть
І не треба буде для цього
зовсiм старатись…

    Домiнiк Арфiст






Пролог



Аптечнi терези вважаються загальноприйнятим атрибутом правосуддя, чи не так, Максе? Нашi звичайнi чашковi рiвноплечi ручнi терези другого класу.

Згадай, що ними зважують? Правильно: мiкроскопiчнi дози речовин, вiд двох сотих грама до ста грамiв. Навiть мiзерна похибка у iх зважуваннi може спричинити серйознi наслiдки, чи не так?

А як ми махалися, коли робили тi наважки на практицi, пам’ятаеш? Легко написати: да талес дозес[1 - Видай такi дози (лат.) – Тут i далi прим. авт.]. Та поки тi «дозез» вiдважиш, усiх богiв фармацii згадаеш! Ваги налаштувати, анальгiни з амiдопiринами подрiбнити, i то не переплутати, що спочатку в ступцi товкти, а що потiм. І не дай Бог атропiни, етилморфiни чи фенобарбiтали важити! Пальцi тремтять, очi болять, спина не гнеться…

А якщо тобi до того ж зав’яжуть очi, багато ти зможеш наважити? Якщо замiсть фенобарбiталу на шальки терезiв насиплють тальк, як ти це засiчеш? Як, Максе, богиня правосуддя може зважувати те, чого не бачить? Це ж богиня справедливостi!

Та знаю я, що ця ii пов’язка означае! А ти знаеш, що давньогрецька Фемiда спершу була без пов’язки? Щоб бачити, де кривдять безвинних. А очi iй зав’язали римляни, створивши власну богиню Юстицiю. І така – слiпа – вона бiльше сподобалася владцям.

Якщо вже правосуддя зважуе нашi провини на аптечних терезах, Максе, то я вимагаю вiд нього щонайменше гострого зору, щоб нiчого не переплутати i вiдважити нам рiвно стiльки справедливостi, скiльки ми заслуговуемо. Бо похибки слiпого правосуддя коштують так само дорого, як похибки у фармацii, а скiльки злочинiв взагалi нiколи не розглядаються в його iнстанцiях!

Якщо слiдувати цiй логiцi, то i вуха суддям треба позатикати, щоб хтось не нашептав неправду, i Бога в церквах слiд малювати iз зав’язаними очима, щоб i Вiн був неупередженим на Останньому судi. Що? Вважаеться, що Бога не можна пiдкупити? А правосуддя, значить, можна?

То, може, не iснуе нiякого земного правосуддя, а лише божественне? А воно мае в своему арсеналi розмаiтi засоби, зокрема Фемiду чи Юстицiю, для вiдновлення порушеноi людськими вчинками свiтовоi рiвноваги.

Може, сидить собi такий Боженька на хмарах i зважуе на своiх терезах, майже як ми в аптецi, квантовi дози тонких матерiй наших душ? І кладе на однi шальки дозу страху, а на другi – дозу любовi.

І залежно вiд того, що переважуе, – тiею дорогою ми i йдемо у життi та пiсля своеi смертi. Дорогою страху або дорогою любовi.

Навiть однаковi вчинки на цих рiзних життевих маршрутах матимуть на виходi протилежний заряд i рiзнi наслiдки. Бо зло можна iнколи виправдати любов’ю, а добро, вчинене через страх, часто важко назвати добром.

Я так думаю, Максе. Я не знаю, як воно працюе насправдi, Боже правосуддя. Але я хочу вiрити, що воно працюе.




1


Олеся подивилася на бiлi таблетки в оболонцi, вiддiленi вальною рискою, якi манливо лежали у блiстерi на прилiжковiй тумбочцi, i охопила себе руками за плечi.

Диплом фармацевта з вiдзнакою не допомагав.

Вона сидiла на своему лiжку у квартирi на четвертому поверсi в будинку по вулицi Угорськiй, не вiдриваючи погляду вiд маленьких невинних таблеток, а бачила перед собою орка з вишкiреними зубами, який збирався заковтнути ii, не розжовуючи, як вона – цi таблетки.

Раптовий холод заповз пiд одяг. Гiрський такий холод. Нiчний i туманний. Нiби стоiш над глибоким урвищем у темному лiсi, а десь далеко замковий годинник несамовито вибивае дванадцяту.

До дванадцятоi ще е час. Я встигну.

Олеся стрепенулася i зиркнула на електронний годинник на книжковiй поличцi.

23:32…

Не повiрила своiм очам. Поморгала, придивляючись до табло. Розмазанi свiтнi червонi кола нiяк не хотiли перетворюватися на цифри.

То був фальстарт, який не можна скасувати. Бал, на який краще було не з’являтися. Загублена кросiвка у болотi. Незамок на горi. Покинутий принц хропить пiд горою. І ти над урвищем…

Поличка ходила ходором, наче пiдлога в тамбурi швидкiсного потяга.

Ол
Поделиться в соц. сетях: